Vystavovatelé 2023

House Champagne

House Champagne Group je uskupení několika samostatných subjektů, které se navzájem doplňují a podporují.
Importér, cestovní kancelář, festival champagne, sklep v Épernay, mezinárodní sommeliérská soutěž, produkce gastronomických eventů, catering vytvářejí společně komplet, který poskytuje full servis pro všechny druhy klientů – HO-RE-CA počínaje přes firemní klientelu až po náročné milovníky champagne.


Lexvinum

Přijďte ochutnat vína z e-shopu lexvinum.cz, který je projektem společnosti LANGUEDOC.CZ a dalších partnerů. Budou na vás čekat vína od od malých vinařů z regionů Bourgogne, Bordeaux, Languedoc-Roussillon, Val de Loire, Vallée du Rhône včetně Champagne Premier Cru. Nebude chybět víno, které najdete v nejlepších francouzských restauracích včetně těch se třemi Michelinskými hvězdami. Naše filosofie: přísný výběr malých rodinných vinařství s nadprůměrnou kvalitou produkce. Nabízíme vína od typu „bistro“ až po top gastronomii.


Primawine shop

Jsme rodinná firma se dvěma prodejnami delikates a vín od našich i zahraničních dodavatelů. Nabízíme to, co nám chutná! Na Francouzském trhu představíme francouzskou rodinnou firmu la belle-iloise s dlouholetou tradicí zpracování ryb. Vyrábí gurmánské rybí konzervy z výhradně čerstvých sardinek, makrel a tuňáků. Vinařství Domaine de L´Amaurigue z Provence vyrábí vína s klasifikací AOP Cotes de Provence. Kdo miluje skvělá vína z Provence, objeví ve vínech Amaurigue emoce a potěšení..


Santé !

Santé! Wine shop&bar nabízí široký výběr francouzských vín a delikates skoro ze všech oblastí. Nacházíme se v srdci pražského Bubeneče – na Puškinově náměstí. Na Trojském zámku budete mít možnost ochutnat ty nejlepší vína z jižní Francii a také Pastis.


The Winery

Ke gastronomii jsem měl blízko díky mé rodině podnikající v oboru. Po hotelové škole v Mariánských Lázních jsem nechtěl zůstat v rodinném podniku a rozhodl se poznat svět po svém. Zahraniční zkušenosti mě dovedli k návratu a příležitosti pracovat v The Eatery, kde jsem potkal lidi na svém místě, kteří mi otevřeli oči a ukázali svět vína. Díky nim jsem se mohl zdokonalovat v oboru vinařství a posléze s nimi otevřít The Winery Břevnov.

Víno není jen rekreace, ale i estetický a kulturní fenomén procházející všemi smysly, čím více ho poznáte tím více zjistíte jak moc rozsáhlé téma to je – nejprve  vnímáte jeho barvu skrze sklo poháru, až uvnitř vašeho těla probouzí příjemné, kreativní a fantastické pocity.
Co člověk není schopen pochopit rozumem, může si zpřítomnit pomocí smyslů. U nás v The Winery vám chceme ukázat, že podobně tak je to i s vínem…


Tomas Reger

Speciality z oblasti Limousin

Tomáš Reger je velmi kreativní kuchař působící v Brně. Je ambasadorem značky Champagne Veuve Cliquot a navrhne výběr francouzských jídel a specialit.


A table

Speciality z oblasti Limousin

Na trhu vám nabídneme dobroty z kachen Mulard z Jihozápadní oblasti Francie – Les Landes. Těšit se tak můžete na tradiční delikatesu – Foie Gras nebo bagetu se šťavnatým trhaným kachním konfitem a cibulovou marmeládou.
Chybět nesmí poctivá Soupe a l´oignon a náš milovaný desert z Bordeaux – bábovičky Cannelé. Na osvěžení vám připravíme malinovou limonádu s rozmarýnem.


Veuve Clicquot champagnes

Speciality z oblasti LimousinŠampaňské je legendární víno. V téměř 250leté historii značky Veuve Clicquot figurují výrazná vína, která respektují nekompromisní kvalitu, která byla hnací silou zakladatelky Madame Clicquot. Značka zůstává věran tomuto dědictví a je hrdá na své motto: „Je jen jedna kvalita, ta nejlepší“.
Přijďte si vychutnat a oslavit francouzskou kulturu s Veuve Clicquot, jednou z nejikoničtějších značek šampaňského vína.


Château Šafaříkova

Château ŠafaříkovaNa francouzském trhu na kampě, vám nabídneme zajimavý výběr z naších
vín. Těšíme se na Vás.

Château Šafaříkova je prodejna/vinotéka/E-shop, specializující se jen na francouzské víno, sýry a pochutiny. Dovolte nám Vás, i Vaše chuťové buňky okouzlit naším sortimentem! Děkují Jsme
přímý dovozci vína z Francie. V naší nabídce najdete téměř 100 druhů vín z těchto regionů: Bordeaux, Provence, Loire, Côtes du Rhône, Alsace, Bourgogne, Languedoc, Atlantique, Gascogne, Champagne. Máme pro Vás příjemné posezení, v nabídce jsou kvalitní rozlévaná vína z bag in boxů, a také z láhví. K vínu Vám rádí připravíme sýrový talíř, nakrájený pršut, francouzskou sušenou klobásu, nebo jen baguette s olivovým olejem. Výběr je na Vás…


Bretaňské palačinky

creperie bretonneHana a Benoit, Bretonci žijící již 10 let v České republice, nabídnou celou řadu sladkých i slaných bretaňských palačinek. Jejich stánek bude umístěn naproti stánku s jablečným vínem.


Château De Croute

chateau de crouteV Gironde se na hranici s Dordogne v blízkosti vesnice Bourg nachází vinice firmy Le Château de Croûte. Rodinný podnik založený v 50. letech dnes řídí Laurent Chassin, který Vás přivítá na degustaci svých vín a podělí se s Vámi o své nadšení pro vinařství. Na vinici staré 40 let a čítající tucet hektarů jsou pod označením Bordeaux Supérieur a Côtes de Bourg pěstovány odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Malbec a Petit Verdot.


Farma Elizalda

laferme elizaldaVítejte na farmě Elizaldia, která se nachází v Gamarthe ve středním Baskicku, 10 km od St. Jean Pied de Port. Jean Baptiste Loyatho je chovatelem prasat od roku 1983. Prasata mívají jateční hmotnost 120 až 130 kg a stáří 8 až 10 měsíců, díky čemuž skýtají výborné zralé maso. Všechny uzenářské práce se provádějí v Gamarthe podle tradiční baskické receptury: chuť, potěšení a radost ze sdílení zážitků jsou jejich mottem. Výrobky z farmy: uzenářství: bayonnská šunka IGP, zlatá medaile z Concours Général Agricole 2011; salámy; čerstvé i konzervované výrobky z Baskicka


Fransyr

fransyrMonsieur fromage français de Prague, na trhu známější pod pseudonymem ,,Ministr sýra”. Firma Fransyr nabízí velmi široký sortiment vysoce kvalitních sýrů z všech oblastí Francie. Na francouzském trhu si u nás můžete nejen nakoupit, ale využít i možnosti degustace.


Klobaskarna.cz

klobaskarnaVýběr ze 2 řad tradičních francouzských salámů: Lesní řada nabízí desítku salámových ,,specialit” s gramáží 200 g, vyráběných z přírodních střívek a vázaných výhradně jen provázkem. Masa používaná k jejich výrobě mají zhruba 80% podíl libového masa. K dispozici jsou následující varianty: Herbes (s bylinkami), Poivre (s pepřem), Fumé (uzené), Cèpes (s houbami), Noisettes (s lískovými oříšky), Figues (s fíky), Canard (s kachním masem), Sanglier (s kančím masem), Beaufort (se sýrem), Faisan (s bažantím masem) a Cognac (s koňakem). Myslivecká řada: tato řada nabízí deset specialit s gramáží 160–180 g vyráběných z přírodních střívek typu ,,masse de coche”. Masa používaná k jejich výrobě obsahují zhruba 75 % libového masa. Mezi hlavní varianty patří: Noix (s vlašskými ořechy), Noisettes (s lískovými oříšky), Âne (s oslím masem), Armagnac, Comté, Bleu d’Auvergne (se sýrem), Châtaignes (s kaštany), Figues (s fíky), Fromage de Chèvre (s ovčím sýrem), Ail (s česnekem), Olives (s olivami), Chevreuil (s jelením masem), Taureau (s býčím masem)…


La Cave d’Adrien

lacave d'AdrienFirma La Cave d’Adrien, nováček na trhu, si své místo vydobyla díky svému pozitivnímu přístupu a především díky své řadě výběrových vín za příznivé ceny. Řadu produktů firmy La Cave D’Adrien bude doplňovat nabídka nugátu.


Languedoc.cz

languedoccz_logoMáme nejširší nabídku jihofrancouzských vín na českém trhu, ovšem nabízíme zajímavá vínka také z ostatních vinařských krajů Francie. Přijďte na náš stánek ochutnat vína od malých vinařů z regionů Languedoc-Roussillon, Val de Loire, Vallée du Rhône včetně Champagne Premier Cru. Nebude chybět víno, které najdete v nejlepších francouzských restauracích včetně těch se třemi Michelinskými hvězdami! Naše filosofie: přísný výběr malých rodinných vinařství s nadprůměrnou kvalitou produkce se zaměřením na vína v nejlepším poměru cena/výkon. Nabízíme vína od typu „bistro“ až po top gastronomii.


L’Epicerie Fine

Krájená šunka, výběr francouzských sýrů a příprava pečeného kozího sýra.


Lillet

LilletAperitiv Lillet se narodil v malé vesnici Podensac nachází se jižně od Bordeaux.
Pochází z jemné směsi pečlivě vybraných vín a macerací ovoce.


Café Milleme

Château ŠafaříkovaNaši zákazníci za nás mluví nejlépe:
Navštívili jsme mnoho kaváren v Praze, ale tohle je číslo 1. Krásné, úžasné lahodné koláče! A velký výběr macaronů, dokonce ani v Paříži jsme na stejném místě nenalezli tolik typů macaronů.


Moje Levandule

moje lavanduleProvence je už na francouzském trhu stálicí. Při každé naší akci připraví vždy ten nejkrásnější stánek! Máte mé slovo organizátora. Na pečlivě vyzdobeném stánku naleznete parfumérské výrobky, mýdla, dekorační předměty, květiny… a samozřejmě celou řadu výrobků z levandule. Tento rok Levandule nabídne také levandulovou limonádu.


Mon Cremant

Château ŠafaříkovaV červnu 2018 položily ve svém článku jedny z největších britských novin tuto otázku: Je možné, že by crémant byl nejlépe střeženým tajemstvím výrobců šumivého vína? My se domníváme, že odpověď je každopádně ano!​
Označení crémant popisuje jeden druh francouzského šumivého vína.Na rozdíl od svého proslulého příbuzného šampaňského, které se vyrábí pouze v jednom francouzském regionu (Champagne), je crémant označením jakosti – výroby šumivého vína tradiční metodou, jež se uplatňuje ve více regionech.
Dnes ve Francii existuje 7 regionů, které vyrábí crémanty s označením AOC (¨Appellations d’Origine Contrôlée¨, tedy chráněné označení původu) , a to Crémant d’Alsace, Crémant de Bourgogne, Crémant de Bordeaux, Crémant de Die, Crémant du Jura, Crémant de Limoux a Crémant de Loire.


Olive bar

mediterran landŽážitkovà gastronomie pod širým nebem..❤Tradiční domácí francouzské saláty, kachní prsa douzované na grilu, tygří krevety, chobotnice, artyčoky s Beluga čočkou, mušle Sant. Michel Bouchot s šafránem a Crémant“Champagne“ rosé.


PAUL

paul-logoPekařství PAUL: pravá Francie

PAUL je francouzské pekařství s více než 126-letou tradicí.
Nabízíme francouzské pečivo, sendviče, mini makronky, kávu a tradiční limonády.
Výrobky PAUL jsou vždy připravené tradičním způsobem a mají nejvyšší kvalitu. Jsou to právě tyto dvě nadčasové
„ingredience“, které vysvětlují proč je PAUL u zákazníků tak oblíbený.

Pekařství PAUL – to je „Umění žít po francouzsku“.


PEKÁRNA Nostress Bakery

Château ŠafaříkovaNaši zákazníci za nás mluví nejlépe:
Nejlepší pekárna v Praze
Dokonalá atmosféra. Příjemnost personálu. Chléb na místě vynikající. Sendviče více druhů. A croissanty stejně dobré jako u nejlepších francouzských kuchařů. Musíte se opět zastavit. Milé překvapení


Šneci z Bourgogne

escargots bourgogneTradiční recept z piva, petržele a česneku podávaný v ulitě a názorná ukázka přípravy. Během předchozích ročníků bylo prodáno více než 8000 porcí.