Vystavovatelé 2019

Le Marché

Le MarchéLe Marché je lahůdkářství, které se nachází se ve čtvrti Královských Vinohrad, v Mánesově ulici č. 83.  Nabízíme kvalitní gastronomické výrobky z celé Francie. Máme široký sortiment farmářských a místních produktů: sýry, uzeniny, víno, foie gras, drůbež, ústřice, sladké i slané potraviny, denně čerstvý chléb.

Letos vám na Kampě nabídneme:
1 stánek s výběrem jemných a speciálních ústřic z Bretaně a Normandie
1 stánek s výběrem letních vín
1 stánek s nejlepší foie gras z jihozápadní Francie
1 stánek s ovocnými a šťavnatými džusy

Adresu: Mánesova 83, Prague 2


Alaryk

Chateau ŠafaříkovaVýběr řemeslných piv, bio a bez přísad, původ Francie.


Château Šafaříkova

Château ŠafaříkovaNa francouzském trhu na kampě, vám nabídneme zajimavý výběr z naších
vín. Těšíme se na Vás.

Château Šafaříkova je prodejna/vinotéka/E-shop, specializující se jen na francouzské víno, sýry a pochutiny. Dovolte nám Vás, i Vaše chuťové buňky okouzlit naším sortimentem! Děkují Jsme
přímý dovozci vína z Francie. V naší nabídce najdete téměř 100 druhů vín z těchto regionů: Bordeaux, Provence, Loire, Côtes du Rhône, Alsace, Bourgogne, Languedoc, Atlantique, Gascogne, Champagne. Máme pro Vás příjemné posezení, v nabídce jsou kvalitní rozlévaná vína z bag in boxů, a také z láhví. K vínu Vám rádí připravíme sýrový talíř, nakrájený pršut, francouzskou sušenou klobásu, nebo jen baguette s olivovým olejem. Výběr je na Vás…


Au gourmand

Au gourmandVšechny chutě Francie
Ochutnejte francouzskou kuchyni, slanou i tu sladkou. Nabízíme domácí sendviče, slané koláčky, čerstvě pečené chleby, výborné saláty i polévky, ale také sladké pečivo, báječné dorty a zmrzlinu.


Atelier Red & Wine

atelier.red.and.wine.forkknife-colourNa trhu Vám nabídneme speciality z Korsiky a jihu Francie zejména z ryb ale také tradičního korsického polodivokého vepřového masa. Samozřejmě tradiční aperitiv – pastis,oranžové a broskvové víno, dobrý chléb francouzského stylu ale také parádní korsické sýry a lehké letní růžové víno. Bude to léto jak na korsickém či azurovém pobřeží.


Bretaňské palačinky

creperie bretonneHana a Benoit, Bretonci žijící již 10 let v České republice, nabídnou celou řadu sladkých i slaných bretaňských palačinek. Jejich stánek bude umístěn naproti stánku s jablečným vínem.


Château De Croute

chateau de crouteV Gironde se na hranici s Dordogne v blízkosti vesnice Bourg nachází vinice firmy Le Château de Croûte. Rodinný podnik založený v 50. letech dnes řídí Laurent Chassin, který Vás přivítá na degustaci svých vín a podělí se s Vámi o své nadšení pro vinařství. Na vinici staré 40 let a čítající tucet hektarů jsou pod označením Bordeaux Supérieur a Côtes de Bourg pěstovány odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Malbec a Petit Verdot.


Chez Greg

d&g winesLocated at the heart of Bubeneč Chez Greg has been offered since 2010 a wide range of great French wines. Dominique Collin and Gregory Carranza, two wine passionate have thoroughly selected a large choice of quality products. Bordeaux, Bourgogne Champagne, vins de Loire… all the reputed appellations are available and even some rare gems as Saint Mont or wines from Jura. Our two experts will guide you in order to orient your choice among a hundred of products.


Farma Elizalda

laferme elizaldaVítejte na farmě Elizaldia, která se nachází v Gamarthe ve středním Baskicku, 10 km od St. Jean Pied de Port. Jean Baptiste Loyatho je chovatelem prasat od roku 1983. Prasata mívají jateční hmotnost 120 až 130 kg a stáří 8 až 10 měsíců, díky čemuž skýtají výborné zralé maso. Všechny uzenářské práce se provádějí v Gamarthe podle tradiční baskické receptury: chuť, potěšení a radost ze sdílení zážitků jsou jejich mottem. Výrobky z farmy: uzenářství: bayonnská šunka IGP, zlatá medaile z Concours Général Agricole 2011; salámy; čerstvé i konzervované výrobky z Baskicka


Fransyr

fransyrMonsieur fromage français de Prague, na trhu známější pod pseudonymem ,,Ministr sýra”. Firma Fransyr nabízí velmi široký sortiment vysoce kvalitních sýrů z všech oblastí Francie. Na francouzském trhu si u nás můžete nejen nakoupit, ale využít i možnosti degustace.


Klobaskarna.cz

klobaskarnaVýběr ze 2 řad tradičních francouzských salámů: Lesní řada nabízí desítku salámových ,,specialit” s gramáží 200 g, vyráběných z přírodních střívek a vázaných výhradně jen provázkem. Masa používaná k jejich výrobě mají zhruba 80% podíl libového masa. K dispozici jsou následující varianty: Herbes (s bylinkami), Poivre (s pepřem), Fumé (uzené), Cèpes (s houbami), Noisettes (s lískovými oříšky), Figues (s fíky), Canard (s kachním masem), Sanglier (s kančím masem), Beaufort (se sýrem), Faisan (s bažantím masem) a Cognac (s koňakem). Myslivecká řada: tato řada nabízí deset specialit s gramáží 160–180 g vyráběných z přírodních střívek typu ,,masse de coche”. Masa používaná k jejich výrobě obsahují zhruba 75 % libového masa. Mezi hlavní varianty patří: Noix (s vlašskými ořechy), Noisettes (s lískovými oříšky), Âne (s oslím masem), Armagnac, Comté, Bleu d’Auvergne (se sýrem), Châtaignes (s kaštany), Figues (s fíky), Fromage de Chèvre (s ovčím sýrem), Ail (s česnekem), Olives (s olivami), Chevreuil (s jelením masem), Taureau (s býčím masem)…


La Cave d’Adrien

lacave d'AdrienFirma La Cave d’Adrien, nováček na trhu, si své místo vydobyla díky svému pozitivnímu přístupu a především díky své řadě výběrových vín za příznivé ceny. Řadu produktů firmy La Cave D’Adrien bude doplňovat nabídka nugátu.


Languedoc.cz

languedoccz_logoMáme nejširší nabídku jihofrancouzských vín na českém trhu, ovšem nabízíme zajímavá vínka také z ostatních vinařských krajů Francie. Přijďte na náš stánek ochutnat vína od malých vinařů z regionů Languedoc-Roussillon, Val de Loire, Vallée du Rhône včetně Champagne Premier Cru. Nebude chybět víno, které najdete v nejlepších francouzských restauracích včetně těch se třemi Michelinskými hvězdami! Naše filosofie: přísný výběr malých rodinných vinařství s nadprůměrnou kvalitou produkce se zaměřením na vína v nejlepším poměru cena/výkon. Nabízíme vína od typu „bistro“ až po top gastronomii.


L’Epicerie Fine

Krájená šunka, výběr francouzských sýrů a příprava pečeného kozího sýra.


Mediterranan Land

mediterran landSpecialista na středomořské produkty. Dovozce Vám nabídne řadu produktů zahrnujících od oliv přes tapenády, ratatouille až po krevety připravené na pastisu.


Milleme

Château ŠafaříkovaNaši zákazníci za nás mluví nejlépe:
Navštívili jsme mnoho kaváren v Praze, ale tohle je číslo 1. Krásné, úžasné lahodné koláče! A velký výběr macaronů, dokonce ani v Paříži jsme na stejném místě nenalezli tolik typů macaronů.


Moje Levandule

moje lavanduleProvence je už na francouzském trhu stálicí. Při každé naší akci připraví vždy ten nejkrásnější stánek! Máte mé slovo organizátora. Na pečlivě vyzdobeném stánku naleznete parfumérské výrobky, mýdla, dekorační předměty, květiny… a samozřejmě celou řadu výrobků z levandule. Tento rok Levandule nabídne také levandulovou limonádu.


Mon Cremant

Château ŠafaříkovaV červnu 2018 položily ve svém článku jedny z největších britských novin tuto otázku: Je možné, že by crémant byl nejlépe střeženým tajemstvím výrobců šumivého vína? My se domníváme, že odpověď je každopádně ano!​
Označení crémant popisuje jeden druh francouzského šumivého vína.Na rozdíl od svého proslulého příbuzného šampaňského, které se vyrábí pouze v jednom francouzském regionu (Champagne), je crémant označením jakosti – výroby šumivého vína tradiční metodou, jež se uplatňuje ve více regionech.
Dnes ve Francii existuje 7 regionů, které vyrábí crémanty s označením AOC (¨Appellations d’Origine Contrôlée¨, tedy chráněné označení původu) , a to Crémant d’Alsace, Crémant de Bourgogne, Crémant de Bordeaux, Crémant de Die, Crémant du Jura, Crémant de Limoux a Crémant de Loire.


Oblast Plaimont

plaimontBUJAROST A SVĚŽEST V SOUSEDSTVÍ GASKOŇSKA Gaskoňsko, krajina kopců a údolí, země těžící z mírného klimatu ovlivňovaného Atlantským oceánem, které vytváří podmínky pro výrobu vín s unikátním aromatem! Tradiční odrůdy hroznů, zejména bílé Colombard a červené a růžové Tannat, Merlot a Cabernet Sauvignon, jsou zdrojem živelnosti našich vín.


PAUL

paul-logoPekařství PAUL: pravá Francie

PAUL je francouzské pekařství s více než 126-letou tradicí.
Nabízíme francouzské pečivo, sendviče, mini makronky, kávu a tradiční limonády.
Výrobky PAUL jsou vždy připravené tradičním způsobem a mají nejvyšší kvalitu. Jsou to právě tyto dvě nadčasové
„ingredience“, které vysvětlují proč je PAUL u zákazníků tak oblíbený.

Pekařství PAUL – to je „Umění žít po francouzsku“.


PEKÁRNA Nostress Bakery

Château ŠafaříkovaNaši zákazníci za nás mluví nejlépe:
Nejlepší pekárna v Praze
Dokonalá atmosféra. Příjemnost personálu. Chléb na místě vynikající. Sendviče více druhů. A croissanty stejně dobré jako u nejlepších francouzských kuchařů. Musíte se opět zastavit. Milé překvapení


Šneci z Bourgogne

escargots bourgogneTradiční recept z piva, petržele a česneku podávaný v ulitě a názorná ukázka přípravy. Během předchozích ročníků bylo prodáno více než 8000 porcí.


VINS +

vins-logoVins plus je obchod a místo degustace francouzských vín dovážených Vladimírem Strnadem. Po patnácti letech ve Francii ve světě vína a gastronomie, kde vedl několik vinných barů a restaurací, se Strnad vrátil zpět so Prahy, aby zúročil své zkušenosti. Ochutnávky, řídící se pravidlem nabídnout co nejlepší poměr kvality a ceny, umožní to základní a rozhodující: zjistit sám co je ve sklenici. Filosofií práce je osobní výběr vín přímo od vinařů.