photo
photo

guy-iconFRANCOUZSKÝ TRH

pict

Přátelé Francouzského trhu na Kampě, vítejte na stránkách letošního ročníku 2019. Na těchto čerstvě aktualizovaných stránkách zjistíte, jací jsou noví vystavovatelé, jaké jsou nové speciality a kdo jsou talentovaní umělci, kteří budou vystupovat na našem malém pódiu!

Stejně jako každý rok, doufáme, že se k nám mnoho z vás v této přátelské, vícejazyčné, slavnostní a uvolněné atmosféře francouzského trhu Kampa připojí.
Již 12 let pro vás každé léto připravujeme naše stánky, stoly, židle, pódium, slunečníky, lehátka, což zřejmě nasvědčuje tomu, že jsme dnes pravděpodobně nejstarším pražským gastronomickým festivalem. Chtěli bychom za to touto cestou moc poděkovat Městské části Prahy 1, která do nás každoročně vkládá důvěru a umožňuje nám tuto akci pořádat.

A co je nového v roce dva tisíce devatenáct (2019)?

Na straně vystavovatelů najdete více „bublinek“, tento rok se prvně zúčastní Mon Crémant, který nám nabídne široký výběr šumivých vín ze všech možných regionů (Alsasko, Burgundsko, Jura, Loire, Limoux, Savoie a možná Bordelais) a to od extra suchého vína až po polosuché. Poprvé uvítáme pekárnu No Stress, která vám nabídne výběr francouzských koláčů a široký sortiment pečiva a chleba. S velkou radostí letos také poprvé přivítáme cukrárnu Millième, která nám představí slavné klasické makronky či tartaletky nejrůznějších chutí s nejčistší francouzskou tradicí. S potěšením vám oznamuje, že poslední novinkou bude stánek určený výhradně ústřicím. Le Marché – Tučné a zdravé, nám každý den nabídne výběr čerstvých, speciálních nebo jemných ústřic z Normandie nebo Bretaně.

Co se týká hudby, máme letos poprvé tu čest přivítat kvarteto « Les doigts Tordus », přímo z Auvergne. Bude nám též potěšením poprvé na francouzském trhu přivítat hudebníky Tria Romana Pokorného a jazzového dua Ondřeje Stveračka. Neváhejte, podívejte se na program!

Jako obvykle se těšíme na 5 dní s vámi. Potkáme se mezi 10. a 14. červencem 2019 na Francouzském trhu na Kampě u sklenky přátelství!

Podepsaná Barbora, Adéla, Petra, Vláďa, Jarda, Roman, Thomas!