photo

10. Ročník tradičního Francouzského trhu Na Kampě

Od 12. do 16. července 2017

photo

guy-iconFRANCOUZSKÝ TRH

pict Drazí přátelé francouzských trhů,

Jako každý rok, se všichni nemůžeme dočkat, až zahájíme novou, devátou, edici Francouzských trhů na Kampě. Až se opět všichni sejdeme na šest dní v dobré náladě, s dobrým vínem a spoustou ostatních dobrůtek. Co prozradit o tomto novém ročníku trhů?

Na začátek možná to, že Francouzské trhy zrají jako dobré víno a jejich pověst překročila hranice České republiky…jako francouzská gastronomie. Už od ledna dostáváme dotazy k trhům z Německa, Rakouska, Itálie, Anglie, Ruska… Někteří průvodci nás dokonce zařadili do svých programů pro návštěvníky Prahy. Co nám udělalo největší radost bylo, když jsme dostali žádost od zasnoubeného páru, který chtěl zorganizovat novomanželský přípitek u nás na trzích. Protože známe to množství lidí, kteří se u nás na trzích seznámili, tak jsme se spontánně rozhodli, že tématem letošního ročníku bude „La vie en rose/Růžový život.“

Proč? Protože to jsou právě tyhle jednoduché momenty štěstí, kdy se čas trošku zpomalí, ochutnáváme dobré víno, máme čas si povídat, bavit se, slavit. Máme čas na ochutnání dobrého vína, sýrů, uzenin. A růžová barva, nacházíme ji i ve víně, Champagne, sekty a proč ne i makarónky? A růžová, není to barva letních vín? Jako každý rok se na vás všechny těšíme a co se týče novinek tohoto roku (ano, ano, je jich spousta), podívejte se na naše stránky, vystavovatele a program.

Brzy na viděnou, za celý tým trhů!